Wycena

Wycena polega na określeniu przez serwis kosztu usunięcia problemów technicznych zgłoszonych przez klienta.

Co to jest wycena?

Wycena to określenie przez serwis kosztu naprawy usterek zgłoszonych przez Klienta. 

 

ILE KOSZTUJE WYCENA?    

0 złotych, zatem hejterską nieprawdą jest, że wyceny w naszej firmie są odpłatne*

 

JAKI JEST TERMIN WYKONANIA WYCENY?    

Wyceny wstępnie do kilku dni roboczych, na co wpływ mają czynniki niezależne od serwisu: szukanie uszkodzenia - zgłoszono, że problem tylko czasami występuje, konieczność zamówienia części zamiennej do podstawienia aby zdobyć więcej pewności co do rodzaju lub rozmiaru uszkodzenia, sprzęt dostarczono bez zasilania, sprzęt dostarczono bez niezbędnego akcesorium np. przewodu USB, HDMI lub karty pamięci - możliwy związek ze zgłoszonym objawem usterki, bardzo duża kolejka zleceń.

 

W JAKI SPOSÓB SIĘ DOWIEM O KOSZCIE NAPRAWY?    

Informacje o koszcie naprawy przekazujemy w formie E-MAIL Po otrzymaniu informacji o koszcie prosimy odpowiedzieć na E-MAIL w przeciwnym razie może się okazać iż sprzęt nie jest jeszcze gotowy do wydania z serwisu.

 

JAKIE PONIOSĘ OPŁATY W PRZYPADKU NIEODEBRANIA SPRZĘTU W TERMINIE?    

Czas na odbiór do 7 dni roboczych pracy serwisu, Powyżej tego terminu na pewno zostaną naliczone opłaty za bezumowne przechowywanie sprzętu w serwisie w wysokości 5 zł netto za każdy dzień kalendarzowy [brutto 6,15 zł, w tym jest vat 23%]

 

 

 

* Bezwarunkowo bezpłatna wycena jest dla osób które dostaczyły sprzęt do serwisu od dnia 13.02.2018

 

 

TERMINY NAPRAW

Naprawy wykonywane są zawsze bez zbędnej zwłoki a niektóre nawet "od ręki" , jedynie w kilku przypadkach termin może się znacząco wydłużyć:  

 • sprzęt jest już po czyjejś ingerencji
 • jest po zawilgoceniu
 • uszkodzenie okaże się bardziej rozległe, niż wskazywała na to wstępna diagnostyka
 • zachodzi konieczność zamówienia części zamiennych z innego kontynentu
 • bardzo duża kolejka zleceń 

Zlecenia do których były zamawiane części zamienne, po ich dostarczeniu, są realizowane w trybie priorytetowym przed zleceniami bieżącymi.  

 

CENNIK NAPRAW

W celu ustalenie właściwego kosztu wymagane jest dostarczenie sprzętu do serwisu gdyż na koszt składa się wiele czynników które na tym etapie serwisowi są lub mogą być nieznane, poza tym skoro serwis przyznaje na swoje naprawy gwarancji jakości aż 6 miesięcy tym bardziej wycena może być wykonana tylko i wyłącznie na miejscu w serwisie.

 • Naprawa aparatu kompaktowego. Od 100zł netto (brutto 123 zł)* 
 • Naprawa tzw. Lustrzanki: od 200zł netto (brutto 246zł)*
 • Naprawa lamp błyskowych dedykowanych do lustrzanek: od 100zł netto (brutto 123zł)*
 • Naprawa obiektywów do lustrzanek: od 200zł netto (brutto 246zł)*
 • Czyszczenie filtrów CCD: od 120zł netto (147,6 brutto)*
 • Dopłata do trybu naprawy poza kolejnością +50% ceny podstawowej.
 • Każda rozpoczęta roboczogodzina pracy Technika serwisu przy naprawie sprzętu poza ew. kosztem części wynosi 100zł netto (brutto 123zł, vat 23%)

* Powyższe ceny netto (podatek vat nie jest przychodem serwisu, dlatego podajemy ceny netto) nie są w żaden sposób dla serwisu wiążące, zabronione jest ich wiązanie z otrzymaną wyceną wykonaną na miejscu w serwisie. Wpływ na wysokość kosztu mogą mieć m.innymi te czynniki:

 • Sprzęt jest już po czyjejś nieudolnej ingerencji czego nie da się ustalić przez telefon, email a niestety długoletnie doświadczenia pokazują nam iż konsumenci notorycznie kłamią ukrywając wiele faktów w nadziei, że będzie przez to jeszcze taniej niż w serwisie w którym nieporadzono sobie z naprawą, niestety takie nieuczciwe działania ze strony konsumentów nie są rzadkością!
 • Sprzęt jest po zawilgoceniu a jego zachowanie/działanie dość często bywa odmienne od tego jak opisują konumenci dzwoniąć lub e-mailując do serwisu. Przykład? "Sprzęt jest sprawny, wszystko w nim działa tylko ten LCD nic nie wyświetla..." 
 • Usterka jest innego typu rodzaju niż konsument opisuje to przez telefon, wręcz żądając w zamian wprowadzenia go w błąd poprzez już ustalenie na telefon lub e-mail orientacyjnego czyli właściwego kosztu wykonania naprawy, "bo w innym serwisie mu powiedzieli koszt" (...)  Takich klientów od razu wtedy zapraszamy do konkurencji... W razie czego potem my doliczymy sowitą dopłatę za "rozbebeszenie" sprzętu i jego zdewastowanie w konkurencji.
 • Zachodzi konieczność zamówienia części zamiennych a co nie wynika z opisu przedstawionego przez konumenta w e-mailu lub przez telefon - tu wycena opiera się na wielkim doświadczeniu i na miejscu technikowi jest łatwiej ustalić co trzeba zrobić aby naprawić niż mniej doświadczonym osobom na infolinii serwisu, które nie mają spełnionych warunków aby podjąć się określenia ceny usługi przez telefon lub e-mail.
 • Ilości zleceń w danym momencie w serwisie (wiadomym i logicznym jest, iż poza sezonem np w listopadzie ceny usług mogą różnić się znacznie (promocje) od tych które są wyższe w najwyższym sezonie np maj,czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i grudzień)
 • Wielu konsumentów kamufluje się do czasu uzyskania wyceny następnie wyrażają zgodę na naprawę ale żądają wykonania naprawy poza kolejnością. takie konsumenckie działania są bardzo cwane, a serwis stara się temu przeciwdziałać wprowadzając dopłatę do napraw poza kolejnością.
 • Jesteś trudnym klientem? Oczerniasz serwis? Chamsko traktujesz zawsze bez wyjątku uprzejmy wobec ciebie personel serwisu? - Nie licz na rabat, promocje... 
 • I inne. co jest objęte tajemnicą Przedsiębiorcy,

 

ZMIANA KOSZTU USŁUGI

Skomplikowane naprawy z uwagi na brak możliwości skutecznej regeneracji uszkodzonego elementu lub usterek jest więcej niż wskazywała wstepna diagnostyka np.:

 • sprzęt po zawilgoceniu
 • urazie mechanicznym, 
 • sprzęt jest po wcześniejszej czyjejś nieudanej ingerencji

mogą wymagać drugiej wyceny - to jest nic nadzwyczajnego! Wtedy koszt za zgodą Klienta wzrasta o cenę części zamiennych lub dodatkowej naprawy odkrytych usterek. 

Podstawa prawna Zmiany Kosztu:
K.C. Art. 630 [Podwyższenie wynagrodzenia] § 1 Jeżeli zestawienie planowanych prac sporządził przyjmujący zamówienie, może on żądać podwyższenia wynagrodzenia tylko wtedy, gdy mimo zachowania należytej staranności nie mógł przewidzieć konieczności prac dodatkowych.
§ 2. Przyjmujący zamówienie nie może żądać podwyższenia wynagrodzenia, jeżeli wykonał prace dodatkowe bez uzyskania zgody zamawiającego.

 

JoomBall - Cookies